Licensed to Bates College              HY-TEK's Meet Manager 1/20/2018 05:12 PM
             2018 Bates Invite and Multi - 1/19/2018 to 1/20/2018              
                            Walter Slovenski Track                             
                                    Results                                    
 
Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Orach, Jesse                 Unnattached            8:40.30  
 
Men 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Ryan                  Unattached            16:22.66  
 
Men High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Griffin, Pot                 Unattached               1.78m    5-10.00 
  1 Wainman, Eric                Unnattached              1.78m    5-10.00 
 
Men Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Wainman, Eric                Unnattached              5.33m   17-06.00 
 
Men Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Pless, David                 Iron Wood TC            19.14m   62-09.50 
  2 Ngo, Raymond                 Unattached              14.07m   46-02.00 
 
Men 1000 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Toothaker, Matthew           Unattached             3:08.31     585
  2 Toothaker, Andrew            Unattached             3:08.41     584
 
Men 60 Meter Hurdles Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Toothaker, Andrew            Unattached                9.12   3    720
  2 Toothaker, Matthew           Unattached                9.42   3    656
 
Men Pole Vault Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Toothaker, Matthew           Unattached               3.20m   10-06.00    406
  2 Toothaker, Andrew            Unattached               2.80m    9-02.25    309
 
Men 60 Meter Dash Division I
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nelson, Mozai                Maine                     7.04q  3 
  2 Davis, Benjamin              Maine                     7.09q  5 
  5 Smith, Evan                  Bryant                    7.20q  2 
  9 Smith, Andrew                Maine                     7.32   3 
 12 White, Seth                  Maine                     7.39   5 
 16 Winiarz, Adam                Bryant                    7.49   4 
 21 Borgia, Jacob                Bryant                    7.57   3 
 24 Franco, Andrew               Bryant                    7.62   5 
 29 Ivanov, Kyle                 Bryant                    7.91   3 
 30 Alessandro, Nicholas         Bryant                    7.98   2 
 
Men 60 Meter Dash Division I
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Nelson, Mozai                Maine                     7.03    5   
  2 Davis, Benjamin              Maine                     7.05    3   
  3 Smith, Evan                  Bryant                    7.22    1   
 
Men 200 Meter Dash Division I
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Davis, Benjamin              Maine                    23.01   8   5   
  2 Winiarz, Adam                Bryant                   23.49   8   3   
  3 Smith, Andrew                Maine                    23.60   6   1   
  4 White, Seth                  Maine                    23.73   5 
  5 Smith, Evan                  Bryant                   23.75   8 
  6 Santoro, Colton              Maine                    24.16   7 
  7 Franco, Andrew               Bryant                   25.35   2 
  8 White, Hunter                Maine                    25.44   7 
 
Men 400 Meter Dash Division I
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Murray, Brian                Bryant                   53.05   3   5   
  2 Clement, Andrew              Maine                    53.56   3   3   
  3 Urizar, Joel                 Bryant                   55.01   2   1   
  4 Pestana, Joshua              Bryant                   55.39   3 
  5 O'Clair, Michael             Maine                    55.73   1 
 
Men 600 Meter Run Division I
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wrenn, Christopher           Bryant                 1:25.99   2   5   
  2 Dagrin, Jordan               Bryant                 1:27.59   2   3   
  3 Kuusela, Branden             Maine                  1:29.62   2   1   
  4 Salit, Brian                 Bryant                 1:31.59   1 
 
Men 800 Meter Run Division I
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Poholek, Ryan                Bryant                 1:57.80   2   5   
  2 Orach, Ethan                 Maine                  2:00.41   2   3   
  3 Suita, Joseph                Bryant                 2:11.04   1   1   
  4 Nelson, Cooper               Maine                  2:29.21   2 
 
Men 1000 Meter Run Division I
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johns, Jacob                 Maine                  2:34.70    5   
  2 McGovern, Matthew            Bryant                 2:42.36    3   
  3 Munn, Seth                   Bryant                 2:59.93    1   
 
Men 1 Mile Run Division I
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johns, Jacob                 Maine                  4:20.88   2   5   
  2 Hassett, John                Maine                  4:23.54   2   3   
  3 Moses, Logan                 Maine                  4:35.90   2   1   
  4 McCabe, Robert               Bryant                 4:48.20   2 
  5 McKinlay, Harrison           Bryant                 4:52.89   2 
 
Men 3000 Meter Run Division I
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Willingham, Aaron            Maine                  8:43.60    5   
 
Men 5000 Meter Run Division I
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Terry, Jacob                 Maine                 15:31.89    5   
  2 Powhida, Simon               Maine                 15:51.61    3   
 
Men 60 Meter Hurdles Division I
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Santoro, Colton              Maine                     8.71q  2 
  2 Yeboah, Elijah               Maine                     8.78q  1 
  5 Cleathero, Camden            Maine                     9.05q  2 
  6 Fay-Wolf, Eric               Maine                     9.27q  1 
  9 Johnson, Garrett             Maine                     9.38   1 
 
Men 60 Meter Hurdles Division I
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Santoro, Colton              Maine                     8.70    5   
  2 Yeboah, Elijah               Maine                     8.76    3   
  3 Fay-Wolf, Eric               Maine                     9.04    1   
  4 Cleathero, Camden            Maine                     9.11  
 
Men 4x400 Meter Relay Division I
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Maine  'A'                                          3:28.26    5   
     1) Clement, Andrew                 2) Johnson, Garrett               
     3) Kuusela, Branden                4) Nelson, Mozai                  
  2 Bryant  'A'                                         3:54.75    3   
     1) Pestana, Joshua                 2) Urizar, Joel                   
     3) Hollis, Cole                    4) Munn, Seth                     
 
Men 4x800 Meter Relay Division I
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Maine  'A'                                          8:11.02    5   
     1) Corbett, Tucker                 2) Hassett, John                  
     3) Johns, Jacob                    4) Nelson, Cooper                 
  2 Bryant  'A'                                         8:31.53    3   
     1) McCabe, Robert                  2) Dagrin, Jordan                 
     3) McGovern, Matthew               4) Wrenn, Christopher             
 -- Bryant  'B'                                              DQ   only three runners
     1) Poholek, Ryan                   2) Salit, Brian                   
     3) Tellier, Noah                   4) McKinlay, Harrison             
 
Men High Jump Division I
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Troy                  Maine                    2.05m    6-08.75   5   
  5 Johnson, Garrett             Maine                   J1.73m    5-08.00   3   
 
Men Pole Vault Division I
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Garrett             Maine                    4.10m   13-05.25   5   
  2 Borgia, Jacob                Bryant                   3.80m   12-05.50   3   
 -- Cleathero, Camden            Maine                       NH            
 
Men Long Jump Division I
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Troy                  Maine                    6.66m   21-10.25   5   
  2 Smith, Dylan                 Maine                    6.37m   20-10.75   3   
  3 White, Elijah                Maine                    6.36m   20-10.50   1   
  4 White, Hunter                Maine                    6.23m   20-05.25 
  5 White, Seth                  Maine                    6.13m   20-01.50 
  6 Holloway, Anthony            Bryant                   6.06m   19-10.75 
  7 Giumetti, James              Bryant                   5.82m   19-01.25 
  8 Davis, Turner                Bryant                   5.50m   18-00.50 
 
Men Triple Jump Division I
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 White, Elijah                Maine                   13.61m   44-08.00   5   
  2 Holloway, Anthony            Bryant                  12.62m   41-05.00   3   
  3 Giumetti, James              Bryant                  11.66m   38-03.25   1   
  4 Lackard, David               Bryant                  11.55m   37-10.75 
 -- Davis, Turner                Bryant                    FOUL            
 
Men Shot Put Division I
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Fasano, Christopher          Bryant                  14.74m   48-04.50   5   
  2 Murray, Thomas               Maine                   14.52m   47-07.75   3   
  3 Lufkin, Adam                 Maine                   13.97m   45-10.00   1   
  4 Cloutier, Brett              Bryant                  12.35m   40-06.25 
  5 Allen, Isaiah                Maine                   11.77m   38-07.50 
  6 Urli, Stephen                Maine                   11.18m   36-08.25 
  7 Cleathero, Camden            Maine                   10.52m   34-06.25 
  8 Mcneil, Thomas               Bryant                   7.82m   25-08.00 
 
Men Weight Throw Division I
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Fasano, Christopher          Bryant                  14.67m   48-01.75   5   
  2 Lufkin, Adam                 Maine                   13.90m   45-07.25   3   
  3 Allen, Isaiah                Maine                   12.65m   41-06.00   1   
  4 Lackard, David               Bryant                  12.06m   39-07.00 
  5 Urli, Stephen                Maine                   11.79m   38-08.25 
  6 Conlan, Bill                 Bryant                  11.29m   37-00.50 
 
Men 1000 Meter Run Division I Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wortman, Alecsander          Maine                  3:17.35     504
  2 Dumont, Ryan                 Bryant                 3:20.81     475
 
Men 60 Meter Hurdles Division I Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dumont, Ryan                 Bryant                   10.20   1    504
  2 Wortman, Alecsander          Maine                    10.53   2    445
 
Men Pole Vault Division I Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Wortman, Alecsander          Maine                    4.10m   13-05.25    645
  2 Dumont, Ryan                 Bryant                   2.30m    7-06.50    199
 
Men 60 Meter Dash Division III
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  3 Farris, Ty                   Colby                     7.17q  4 
  4 Saintard, Robenson           Husson                    7.19q  2 
  6 O'Connor, Zach               Colby                     7.22q  2 
  7 Boutin, Nick                 Colby                     7.28q  4 
  8 Houston, Marcques            Colby                     7.29q  1 
 10 Lemon, Milan                 Bates                     7.33   3 
 11 Kimpolo-Pene, Beaufils       Bates                     7.34   5 
 12 Giunta, Ryan                 Bates                     7.39   4 
 14 Smith, Benjamin              Colby                     7.45   2 
 14 Dobos, Jake                  Husson                    7.45   2 
 16 Nabritt, Miles               Bates                     7.49   3 
 18 McGadney, Kyle               Colby                     7.50   2 
 19 Hannon, Jared                Keene State               7.51   1 
 20 Norcross, Mitch              Bates                     7.56   4 
 22 Theriault, Marcus            Husson                    7.60   4 
 23 Fusco, Frank                 Bates                     7.61   1 
 24 Bennett, Michael             Bates                     7.62   5 
 26 Baston, Nick                 St. Joseph's              7.63   1 
 27 Hennessey, T.J.              St. Joseph's              7.70   1 
 28 Griffin, Dacota              Bates                     7.89   3 
 31 Schwarz, Billy               St. Joseph's              8.40   5 
 
Men 60 Meter Dash Division III
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Saintard, Robenson           Husson                    7.15   10   
  2 Farris, Ty                   Colby                     7.20    8   
  3 Houston, Marcques            Colby                     7.21    6   
  4 O'Connor, Zach               Colby                     7.22    4   
  5 Boutin, Nick                 Colby                     7.24    2   
 
Men 200 Meter Dash Division III
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Houston, Marcques            Colby                    22.98   8  10   
  2 Corley, Ryan                 Bates                    23.52   8   8   
  3 Saintard, Robenson           Husson                   23.61   1   6   
  4 Smith, Benjamin              Colby                    23.63   7   4   
  5 Castor, Brandon              Keene State              23.76   6   2   
  6 Nabritt, Miles               Bates                    23.9h   4   1   
  7 O'Donnell, James             Colby                    23.85   6 
  8 Hannon, Jared                Keene State              24.02   7 
  9 Dobos, Jake                  Husson                   24.1h   4 
 10 Fusco, Frank                 Bates                    24.21   7 
 11 Giunta, Ryan                 Bates                    24.28   5 
 12 Bouchard, Race               Husson                   24.48   1 
 13 Chadbourne, Evan             Husson                   24.50   2 
 14 Norcross, Mitch              Bates                    24.52   5 
 15 Coyne, Elijah                Bates                    24.57   5 
 15 Bennett, Michael             Bates                    24.57   3 
 17 Jennings, Anthony            Keene State              24.59   6 
 18 Medina, Alex                 Keene State              24.67   3 
 19 Reda, Anas                   Bates                    25.0h   4 
 20 Theriault, Marcus            Husson                   25.02   3 
 21 Hennessey, T.J.              St. Joseph's             25.12   2 
 22 Cacciola, Brendan            Keene State              25.24   3 
 23 Marin, Kawai                 Bates                    25.36   2 
 24 Ward, Jeff                   Husson                   25.39   2 
 25 Barnatchez, Keith            Colby                    25.71   3 
 26 Perrello, Max                Colby                    26.96   1 
 27 Hunter, Joshua               St. Joseph's             27.51   1 
 28 Schwarz, Billy               St. Joseph's             27.66   2 
 
Men 400 Meter Dash Division III
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Castor, Brandon              Keene State              53.36   3  10   
  2 Fusco, Frank                 Bates                    54.02   3   8   
  3 Cacciola, Brendan            Keene State              54.66   2   6   
  4 Medina, Alex                 Keene State              55.51   2   4   
  5 Jennings, Anthony            Keene State              55.80   2   2   
  6 Reda, Anas                   Bates                    56.09   2   1   
  7 Santeusanio, Lance           St. Joseph's             56.49   1 
  8 Trueworthy, Blake            Husson                   57.22   1 
  9 Hawes, Derek                 Husson                 1:01.24   1 
 10 Hitchcock, Adam              Husson                 1:03.14   1 
 
Men 600 Meter Run Division III
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lietz, Christopher           Bates                  1:31.57   1  10   
  2 Kornacki, Dan                Bates                  1:37.27   2   8   
 
Men 800 Meter Run Division III
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fusco, Mark                  Bates                  2:01.99   2  10   
  2 Flynn, Robert                Bates                  2:02.56   2   8   
  3 Hartman, Zach                Husson                 2:05.02   2   6   
  4 Barker, Christopher          Bates                  2:05.71   2   4   
  5 Coburn, Zach                 Keene State            2:10.07   1   2   
  6 Mason, Mike                  St. Joseph's           2:13.60   1   1   
  7 Dechane, Tyler               Keene State            2:13.92   2 
  8 Boissonnault, Jacob          St. Joseph's           2:27.31   1 
 
Men 1000 Meter Run Division III
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wax, Ian                     Bates                  2:38.43   10   
  2 Cassidy, Arthur              Colby                  2:42.70    8   
  3 McDonough, Liam              Colby                  2:46.52    6   
  4 Schmidt, Owen                Bates                  2:50.30    4   
  5 Brannen, Jackson             Keene State            2:53.86    2   
  6 Whitlock, Brandon            St. Joseph's           2:54.30    1   
  7 McWilliams, Kevin            St. Joseph's           2:54.98  
 
Men 1 Mile Run Division III
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nealis, Ryan                 Bates                  4:36.80   2  10   
  2 McDonough, Liam              Colby                  4:41.32   2   8   
  3 Dechane, Tyler               Keene State            4:48.22   2   6   
  4 Hartman, Zach                Husson                 4:58.00   1   4   
  5 Cheruiyot, Emmanuel          Colby                  5:03.47   1   2   
  6 Lawlor, Jake                 Bates                  5:03.50   2   1   
  7 Fisher, Lucas                St. Joseph's           5:06.29   1 
  8 Boissonnault, Jacob          St. Joseph's           5:12.29   1 
  9 Plante, Ben                  St. Joseph's           5:16.51   1 
 10 Pomerleau, Chris             Husson                 5:21.61   1 
 11 Cordonnier, Will             Colby                  5:27.88   1 
 12 Toborg, Christopher          Colby                  5:38.84   1 
 
Men 3000 Meter Run Division III
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Magin, Zach                  Bates                  8:43.02   10   
  2 Levine, Justin               Bates                  8:52.18    8   
  3 Kiely, Jack                  Bates                  9:09.63    6   
  4 Jones, James                 Bates                  9:14.65    4   
  5 Spalding, Volney             Bates                  9:34.49    2   
  6 Benson, Gabe                 Bates                  9:36.47    1   
  7 Sheehan, Jonathan            Bates                  9:57.66  
  8 Smith, Ezekiel               Bates                 10:28.75  
  9 Brannen, Jackson             Keene State           10:30.36  
 
Men 5000 Meter Run Division III
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rowe, Stephen                Bates                 15:28.02   10   
  2 Colt, Henry                  Bates                 15:28.70    8   
  3 Tonelli, Ben                 Bates                 15:41.67    6   
  4 McLarnon, Jack               Bates                 16:25.99    4   
  5 Giordano, Cameron            Keene State           16:27.36    2   
  6 Brovender, Alex              Bates                 16:36.92    1   
  7 Thomas, Gavin                Keene State           16:37.94  
  8 Baxter, Morgan               Bates                 16:56.48  
  9 MacDonald, Ben               Keene State           17:05.74  
 
Men 60 Meter Hurdles Division III
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  3 Marin, Kawai                 Bates                     8.93q  1 
  4 Coyne, Elijah                Bates                     8.95q  2 
  7 O'Donnell, James             Colby                     9.28q  2 
  8 Wortman, Cayd                Husson                    9.34q  2 
 10 Charette, Alex               Husson                   10.67   1 
 11 LaFramboise, Trever          Husson                   10.75   2 
 
Men 60 Meter Hurdles Division III
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Coyne, Elijah                Bates                     8.91   10   
  2 Marin, Kawai                 Bates                     8.95    8   
  3 Wortman, Cayd                Husson                    9.19    6   
  4 O'Donnell, James             Colby                     9.27    4   
 
Men 4x400 Meter Relay Division III
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bates  'A'                                          3:29.76   10   
     1) Corley, Ryan                    2) Somma, Michael                 
     3) Fusco, Mark                     4) Flynn, Robert                  
  2 Colby  'A'                                          3:31.74    8   
     1) Smith, Benjamin                 2) O'Donnell, James               
     3) Houston, Marcques               4) Cassidy, Arthur                
  3 Keene State  'A'                                    3:36.38    6   
     1) Hannon, Jared                   2) Castor, Brandon                
     3) Jennings, Anthony               4) Medina, Alex                   
 
Men 4x800 Meter Relay Division III
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bates  'A'                                          8:34.49   10   
     1) Nealis, Ryan                    2) Wax, Ian                       
     3) Lietz, Christopher              4) Barker, Christopher            
 
Men High Jump Division III
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  2 Kimpolo-Pene, Beaufils       Bates                   J1.88m    6-02.00  10   
  3 Norcross, Mitch              Bates                   J1.88m    6-02.00   8   
  4 Gurney, Zion                 Husson                  J1.78m    5-10.00   6   
  6 Charette, Alex               Husson                  J1.63m    5-04.25   4   
  7 Perrello, Max                Colby                   J1.58m    5-02.25   2   
 
Men Pole Vault Division III
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Anderson, Garrett            Bates                    4.55m   14-11.00  10   
  2 Dick, David                  Bates                    4.10m   13-05.25   8   
  3 Wortman, Cayd                Husson                   3.50m   11-05.75   6   
  4 Griffin, Dacota              Bates                    3.35m   10-11.75   4   
  5 Gurney, Zion                 Husson                   3.05m   10-00.00   2   
 -- Wright, Francesco            Husson                      NH            
 -- LaFramboise, Trever          Husson                      NH            
 
Men Long Jump Division III
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hannon, Jared                Keene State              6.52m   21-04.75  10   
  2 Gibson, James                Colby                    6.32m   20-09.00   8   
  3 Kimpolo-Pene, Beaufils       Bates                    6.22m   20-05.00   6   
  4 Stotz, Caleb                 Bates                    6.02m   19-09.00   4   
  5 Wortman, Cayd                Husson                   5.77m   18-11.25   2   
 
Men Triple Jump Division III
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Gibson, James                Colby                   13.19m   43-03.25  10   
  2 McGadney, Kyle               Colby                   12.44m   40-09.75   8   
  3 Gurney, Zion                 Husson                  11.75m   38-06.75   6   
  4 Locke, Dominic               Husson                  10.48m   34-04.75   4   
 -- Charette, Alex               Husson                    FOUL            
 
Men Shot Put Division III
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Fakorede, Adedire            Bates                   14.52m   47-07.75  10   
  2 Hathaway, Eric               Husson                  13.71m   44-11.75   8   
  3 Endean, Thomas               Bates                   13.37m   43-10.50   6   
  4 Marino, Dan                  Bates                   12.32m   40-05.00   4   
  5 Rex, John                    Bates                   12.23m   40-01.50   2   
  6 Harrington, Tyler            Bates                   12.08m   39-07.75   1   
  7 Campbell, Zack               Bates                   11.41m   37-05.25 
  8 Storer, Matt                 Husson                  11.40m   37-05.00 
  9 Smith, Zack                  Bates                   10.78m   35-04.50 
 10 Chen, John                   Husson                  10.77m   35-04.00 
 11 Blair, Tyler                 Husson                  10.59m   34-09.00 
 12 Minard, Joseph               Husson                  10.51m   34-05.75 
 13 Gutierrez, Alex              St. Joseph's             9.59m   31-05.75 
 14 Blagys, William              St. Joseph's             8.25m   27-01.00 
 15 Tuttle, David                St. Joseph's             8.16m   26-09.25 
 16 Mitchell, Andrew             St. Joseph's             7.78m   25-06.25 
 
Men Weight Throw Division III
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Fakorede, Adedire            Bates                   18.15m   59-06.75  10   
  2 Campbell, Zack               Bates                   15.25m   50-00.50   8   
  3 Hathaway, Eric               Husson                  14.34m   47-00.75   6   
  4 Harrington, Tyler            Bates                   14.19m   46-06.75   4   
  5 Marino, Dan                  Bates                   13.45m   44-01.50   2   
  6 Endean, Thomas               Bates                   13.12m   43-00.50   1   
  7 Chen, John                   Husson                  12.74m   41-09.75 
  7 Rex, John                    Bates                   12.74m   41-09.75 
  9 Smith, Zack                  Bates                   11.74m   38-06.25 
 10 Blair, Tyler                 Husson                   9.92m   32-06.50 
 11 Gutierrez, Alex              St. Joseph's             9.29m   30-05.75 
 12 Minard, Joseph               Husson                   9.22m   30-03.00 
 13 Mitchell, Andrew             St. Joseph's             7.64m   25-00.75 
 14 Blagys, William              St. Joseph's             7.49m   24-07.00 
 15 Tuttle, David                St. Joseph's             7.35m   24-01.50 
 
Men 1000 Meter Run Division III Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moody, Charles               Southern Mai           2:54.92     715
  2 Bailin, Sage                 Colby                  2:55.15     713
  3 D'Ovidio, Andrew             St. Joseph's           2:57.50     689
  4 Donahue, Brendan             Bates                  3:20.14     480
  5 Shuster, Augustus            Colby                  3:30.59     396
 
Men 60 Meter Hurdles Division III Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bailin, Sage                 Colby                     8.89   2    770
  2 Moody, Charles               Southern Mai              9.11   3    722
  3 Donahue, Brendan             Bates                     9.30   2    681
  4 Shuster, Augustus            Colby                     9.73   1    593
  5 D'Ovidio, Andrew             St. Joseph's             11.72   1    263
 
Men Pole Vault Division III Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Moody, Charles               Southern Mai             3.60m   11-09.75    509
  2 Donahue, Brendan             Bates                    3.20m   10-06.00    406
  3 Shuster, Augustus            Colby                    3.00m    9-10.00    357
  4 Bailin, Sage                 Colby                    2.80m    9-02.25    309
  5 D'Ovidio, Andrew             St. Joseph's             2.40m    7-10.50    220
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Bates                      245        2) Colby                     153   
    3) Maine                       82        4) Husson                     58   
    5) Bryant                      45        6) Keene State                35   
    7) St. Joseph's (Me.)           8                                           
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Bates                      279        2) Maine                     102   
    3) Colby                       98        4) Husson                     76   
    5) Keene State                 52        6) Bryant                     51   
    7) St. Joseph's (Me.)           2